Požár nízké budovy Pitín 19.9.2013

Požár hospodářského stavení, které sloužilo i jako garáž pro motocykly a dílna, zaregistrovali jako první sousedé. Ti se také chtěli pokusit o vytažení pěti motocyklů a vynesení zařízení ze zasaženého objektu. Jak ale následně uvedli, zakouření objektu bylo tak intenzivní, že se do jeho vnitřní části již nedostali.

Na krajské operační středisko ve Zlíně byl požár oznámen v 08:32 hodin. Následně byl vyhlášen poplach jednotkám profesionálních hasičů ze stanic Slavičín a Uherský Brod, které posílily jednotky dobrovolných hasičů z Pitína, Slavičína a Bojkovic.

Požár, který se hasičům podařilo asi po půl hodině lokalizovat, zasáhl interiéry přístavku s garáží a dílnou o půdorysném rozměru asi 5 x 15m. Plameny zasáhly i půdní prostor a střešní konstrukce, které se částečně propadly.

V 10:44 hodin byla velitelem ohlášena celková likvidace požáru, který podle prvních odhadů napáchal škodu ve výši asi 500.000,- Kč. Majetek za dalších 500.000,- Kč se hasičům podařilo zachránit. Za příčinou vzniku požáru stála podle vyšetřovatele pravděpodobně technická závada elektroinstalace. Tato verze je nadále prověřována.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

 

 

Rozsáhlý požár hospodářského stavení u Hostětína 20.3.2010

Dne 20.3.2010 v 15:05 hod. byli hasiči informováni o požáru chatky u Hostětína.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Slavičína s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou dobrovolných hasičů Slavičín, které posílily další jednotky dobrovolných hasičů z Hostětína, Bojkovic a Pitína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru hospodářského stavení na sezónní ustájení zvířat.

Operační středisko hasičů přijalo během pár minut řadu telefonátů o rozsáhlém požáru údajné buňky nebo chatky. Na místo proto vyjelo celkem pět cisteren profesionálních i dobrovolných hasičů z Uherskohradišťska i Zlínska.

Už při příjezdu první jednotky hasičů ze Slavičína byl z dálky vidět stoupající kouř z objektu v polích mezi obcí Hostětín a Pitín. Unimobuňka a její dřevěný přístavek byly celé v plamenech a nedaly se už prakticky zachránit. Hasiči zahájili hasební práce ke sražení plamenů a k zabránění případného rozšíření požáru na okolní porost nebo dřevěný plot. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár kompletně zničil hospodářské stavení z buňky a přístavku, které majiteli sloužilo jako sezónní zázemí pro zvířata. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč. Vzhledem k volné přístupnosti k objektu nemohl vyšetřovatel prozatím vyloučit nedbalostní nebo úmyslné jednání neznámé osoby.