ROK 2017

 Činnost SDH Pitín v letošním roce plynule pokračovala úpravou ledové plochy na kluzišti v areálu Niva.

 V neděli 15.1. se konala v hasičské zbrojnici Výroční valná hromada. Na této valné hromadě ukončila funkci vedoucí mládeže paní Kateřina Breznická. Do této funkce zatím nebyl nikdo zvolen.

 V sobotu 25.2. jsme pořádali fašankovou obchůzku a večer se konala v Kulturním domě fašanková zábava s pochováváním basy, na které nám hrála kapela Zámecká pětka ze Strání.

 V pátek 3.3. vyjela zásahová jednotka ke dvěma požárům travního porostu.

 V sobotu 1.4. jsme uskutečnili sběr kovového odpadu po obci.

 V pátek 28.4. jsme stavili máj, což se nám na první pokus nezdařilo, ale to nám nezabránilo užít si odpoledne a k tomu nám zatančily a zazpívaly děti z folklorních souborů Pitíňánek a Světlovánek. Máj jsme postavili následně v sobotu v podvečer.

 V neděli 30.4. jsme vypomáhali ZO KSČM Pitín s výstavou hasičské techniky a ofroad motorek u příležitosti oslav 1. máje a poté v pondělí 1.5. jsme se zúčastnili pietního aktu kladení věnců u pamatníku padlých.

 V pátek 5.5. jsme uspořádali zábavu se skupinou Profil Rock, ovšem ještě před začátkem zábavy měla zásahová jednotka výjezd do zatopeného Slavičína.  V sobotu 6.5. nám náš pan farář požehnal nové zásahové vozidlo Mercedes Sprinter. Toto krásné odpoledne nám zpestřily děti ukázkou požárního útoku, také vystoupily děti z Pitíňánku a zahrála nám kapela Zámecká pětka ze Strání. Bohužel nás rozehnala bouřka s přívalovým deštěm a zásahová jednotka opět vyjela tentokrát do Pitína odklízet následky silného deště. A ještě tentýž večer jsme pořádali hodovou zábavu, na které nám hrála dechová kapela Túfaranka.

 V úterý 4.7. proběhlo prověřovací cvičení JSDH Pitín. Toto cvičení byl fiktivní výjezd k požáru skládky dřeva v lokalitě Skalí.

 V sobotu 29.7. jsme jako již tradičně uspořádali Posezení u hasičárny, na kterém nám hrála kapela Profil Rock.

 I v měsíci srpnu jsme se zdokonalovali v našich hasičských dovednostech při cvičení, na kterém jsme zároveň utužili vztahy se zdejším mysliveckým spolkem. V letních měsících jsme čistili a vysékali koryto řeky Olšavy.

 Na podzim nás navždy opustil bratr Dušan Krahula.

 Na začátku prosince jsme se podíleli na organizování mikulášského jarmarku s rozsvěcováním vánočního stromu.